Gledajući vesela lica koja ulaze u bus za Njemačku, nisam mogao nikoga prepoznati da se bavi politikom tj. da je i u jednoj političkoj stranci

 

Još jedno maglovito jutro u Livnu, čovjek bi rekao ništa posebno dok nisam ugledao gužvu na ostatcima nekad uspješnog  poduzeća Livno-Busa (ili kako se već zvalo)…  vidim mnogo mladih od 20. do 25. godina pomislim riječ je o studentima (reko neka se ljudi školuju, neka nešto postignu u životu, jer su nam potrebni mladi školovani ljudi da pokrenu nešto u Livnu),dok nisam ugledao gdje bus ide, ide za Njemačku….  Znao sam da ljudi nemaju posla da se ide u Njemačku, Hrvatsku i drugdje za poslom, ali toliko ljudi (pun veliki bus) posebice mladih…. Umjesto da vidim tugu ili bar neku  gestu koja pokazuje da im je žao što idu iz svoga rodnog grada, što idu od svojih roditelja, prijatelja i rodbine… većina njih radosna  sa osmjehom ulazi u bus. Pitam se čemu osmjeh? Zar je uspjeh svakog Livnjaka, otići iz Livna?

Pitam se tko je odgovoran za takvu situaciju, tko je odgovoran za činjenicu da je naša županija najsiromašnija u BIH? Ljudi koji sjede po 10-15 godina ili u općinskoj ili u županijskoj vladi na teret poreznim obveznika(svih nas) imaju li ti ljudi grižnju savjesti, imaju li ti ljudi srca kako mogu svjesno uništavati nešto što nam je svima drago naša sela, naš grad jer selo ili grad bez ljudi gubi svaki smisao bez obzira na asfalt ili beton u što se neprestano investiraju općinska ili županijska sredstva. 
Gledajući vesela lica koja ulaze u bus za Njemačku, nisam mogao nikoga prepoznati da se bavi politikom tj. da je i u jednoj političkoj stranci (često gledam na netu ove političke skupove i stranačka okupljanja stranaka naše općine), zaključak je jednostavan ako nisi politički podoban nemaš što tražiti u politički razvijenom gradu kao što je Livno.

Jedan zanimljiv primjer: Čitam na večernjem listu vlada HNŽ-e uz financijsku potporu FBiH, omogućuje mladim školovanim ljudima da odrede pripravnički, tako što će omogućiti zapošljavanje 600 pripravnika. Pitam se gdje je naša vladu tu, zašto oni to ne mogu? Možda nemaju kad, treba se boriti za vlast 2 godine, 2 godine smo čekali vladu, koja se raspala, pa smo opet čekali i što dočekali iste političare koji ne mare za obične ljude. Da ne nabrajam sve ostalo mogao bi ispisati 4-5 str.

Imam samo jednu želju da naš gradonačelnik ili premijer županije(mogu i ostali političari) dođu u 9 h na autobusni kolodvor mogu to učiniti 3 ili 4 puta u tjednu (toliko često voze busovi za zemlje EU-a), pa da vide Livnjake koji odlaze da im zažele sretan put. I neka odgovore samo na jedno pitanje od mnogih ljudi koji odlaze ima li tu njihovih prijatelja ili rodbine? Odgovor je svima poznat.

Jedna poslovica za kraj koja glasi “Poštenje je najkraći put do siromaštva“… možete li nabrojati i jednog u općinskoj ili županijskoj skupštini tko je blizu siromaštva????          
 (p.s. nisam novinar ne piše često pa ukoliko ima nepravilnosti i grešaka, oprostite ;)
Pozdrav

Akademski građanin + politički nepodoban = nezaposleni Livnjak/Relax/TN

NAPOMENA: Tekst nije lektoriran!

Gdje ste?

Vi ste na pravom mjestu, a pred vama je redizjanirani duvanjski portal, namijenjen, prije svih, onima rođenim na Duvanjskom polju ili porijeklom iz ovoga, prirodnim ljepotama i poviješću, bogatog kraja. 

Pratite nas.

 
Top