VIDEO/FOTO-ČESTITKA: POGLEDAJTE duvanjske “Pulsaše” jučer okićene medaljama!

BOKA KOTORSKA: ZLATO, SREBRO I BRONCA ZA AK PULS NA POLUMARATONU TIVAT – KOTOR

OVOGODIŠNJU TRKAČKU SEZONU OKRUNILI SMO U ZALJEVU HRVATSKIH SVETACA

Tri medalje za AK Puls u dobnim kategorijama i nekoliko osobnih rekorda:
🥇 Božo Marković (M70)
🥈 Josip Škorić (M60)
🥉 Krešimir Tabak (M35)

Protekloga vikenda u Boki Kotorskoj održane su dvije trkačke manifestacije. U subotu je na rasporedu bila „Utrka zadovoljstva“ na 5 km, a u nedjelju polumaraton od Tivta do Kotora.
Prvoga dana AK Puls u Tivtu su predstvaljale Mira Kovačević i Ana Ćosić. Mira je peticu završila za 36,30, a Ana za 36,45. Bravo cure, peticu ste svladale! 👏👏
Drugoga dana oblačno vrijeme uz povremenu kišu i vjetar koji trkačima nikako ne odgovara. Usprkos vremenu, vrhunska organizacija privukla je malo manje od 700 natjecatelja iz 25 zemalja svijeta. Uz odličan program, sjajnu koreografiju i podržavajuću glazbu, naši su se članovi rasporedili po startnim zonama, od elitne, preko A i B do C zone. 🤩💪 Ne treba zaboraviti da smo imali i „pejsera“. Trkače koji su utrku trčali 2,00,00 predvodio je Igor Mandušić. 🤩

Tijek utrke iznimno dinamičan i promjenjiv. U prvoj polovici mnogo vjetra u prsa i pokoja uzbrdica, a u drugoj ravnica, miris mora i zvuk valova.
Od naših, najbolji je bio Vinko Sliško s vremenom 1,17,35 što je najbolji Vinkov ovogodišnji rezultat na polumaratonu. U iznimno jakoj konkurenciji, Vinko je danas bio 10. u ukupnom poretku, 7. u dobnoj kategoriji te najbrži natjecatelj iz Bosne i Hercegovine. Majstore, čestitamo! 👏👏🎉🎉
Mladić čija trkačka karijera ide uzlaznom putanjom, Ilija Jukić također je u Boki ostvario impresivan rezultat – 1,19,48, što je gotovo tri minute brže od Ilijinoga najboljega vremena, ostvarenog prije dva mjeseca u Zagrebu. Tako je Ilija danas utrku završio kao 18. u ukupnom poretku i kao 10. u dobnoj kategoriji. Također ističemo da je Ilija do cilja došao kao treći natjecatelj iz BiH. Bravo Ilija!! 👏👏🎉🎉
Najbolji osobni rezultat bilježi i Vesna Ćavar. Kao deveta u kategoriji Ž40 ostvarila je vrijeme 1,48,04 te je bila najbrža natjecateljica iz Bosne i Hercegovine. 💪💪 Druga dama iz našega kluba bila je Josipa Baković. Josipa je do cilja došla za 1,54,32 kao šesta žena iz BiH. Bravo cure! 👏👏🎉🎉
Novo najbolje osobno vrijeme, odličan rezultat i izniman plasman danas je postigao i Krešimir Tabak. Polumaratonsku distancu Krešimir je istrčao za 1,25,41, što je 38 sekundi brže od mjesec i pol starog rezultata ostvarenog u Tuzli. 👌 U ukupnom poretku, naš je bio 28., a u kategoriji M35 zauzeo je 3. mjesto te tako stigao do još jednoga postolja. 💪💪 Od natjecatelja iz BiH Krešimir je bio peti. Čestitamo! 👏👏🎉🎉
U prvih pet muških natjecatelja iz BiH, naša trojica, a kod žena jedna i to prva! Čisto neka ostane zabilježeno! 😇
Zapažen rezultat danas je postigao i vrhunski plasman ostvario i Josip Škorić. Jozija je polumaraton istrčao za 1,46,56, što mu je omogućilo drugo mjesto u kategoriji M60! To Jozija! 👏👏🍻
Kad su dobne kategorije u pitanju, s ponosom ističemo da smo u Boki uz broncu i srebro osvojili i zlato, a donio nam ga je neponovljivi Božo Marković, koji je Bokeški polumaraton istrčao za 2,00,07 te osvojio prvo mjesto u kategoriji M70. Ponos! 👏👏🎉🎉
Najbolje osobno vrijeme na polumaratonu ostvario je i Tomislav Batrailo. Toša je do cilja došao za 1,41,56 te je zauzeo šesto mjesto u kategoriji M50. Bravo!! 👏👏🎉🎉
Od naših su još nastupali: Dalibor Gašić (1,37,45); Mario Kovačević (1,39,51); Krešimir Sliško (1,48,05), Ante Mamić (1,49,14), Ljuban Gudelj (1,49,54) i Vlatko Kovačević 1,55,28.